Acerca de

Na mapie zaznaczone są aktualnie zgłoszone podejrzenia dyskryminacji praw mężczyzn i kobiet

Mapa służy pokazaniu że kobiety w Polsce mają specjalne względy a

M001_70_N.png
Dot-PNG-Free-Image.png
1
Dot-PNG-Free-Image.png
2
Dot-PNG-Free-Image.png
3
Dot-PNG-Free-Image.png
4
Dot-PNG-Free-Image.png
5
Dot-PNG-Free-Image.png
6
Dot-PNG-Free-Image.png
7

 

1) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a konkretnie WYDZIAŁ Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki prowadzi niezdrowe praktyki rekrutacyjne na studia informatyczne. W regulaminie przeczytać można:

"Do projektu w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby, którzy otrzymają najlepsze wyniki z testu weryfikującego. W przypadku takiej samej liczby pkt. pierwszeństwo będą miały kobiety (z uwagi na fakt, iż grupa studentów informatyki jest mocno zmaskulinizowana)"

https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2017/0726/130810-informacje-na-strone-www-umcs.pdf

UMCS wraz z bankiem Santander prowadzi również Akademię Przedsiębiorczości UMCS-Santander Universidades. Kurs skierowany tylko dla kobiet. 

Będziemy wkrótce kontaktować się z uczelnią w celu wyjaśnienia, dlaczego zdecydowali się złamać artykuł 33 Konstytucji RP.

2) Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Akademickie Biuro Karier WSAIB dyskryminuje mężczyzn wstawiając ogłoszenie o pracę kierowane wyłącznie do kobiet. Samo stanowisko z punktu widzenia prawa nie wymaga aby kandydatką była kobieta. Poniżej link: https://www.facebook.com/abk.wsaib.gdynia/photos/a.502834416913259/987609341769095/

3) INTEL Gdańsk wraz Fundacją Perspektywy wspaniałomyślnie daje szanse polskim maturzystom. To znaczy maturzystkom.

Musisz być dziewczyną żeby się kwalifikować. Oto szczegóły programu:

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.Do udziału w VII edycji programu zapraszamy maturzystki 2021 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków (Lista). W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2021/22.

https://www.stypendiadladziewczyn.pl/

4) Miasto Poznań przoduje w dzieleniu ludzi. Słyszeliśmy już o hotelu tylko dla ludzi o orientacji homoseksualnej, teraz miasto finansuje ze wspólnych środków Poznaniaków i Poznanianek, akcje zdrowotne tylko dla kobiet.

"Specjalistki: lekarka, psycholożka i ratowniczka medyczna poprowadzą innowacyjne warsztaty medyczno-psychologiczne o zespole post-covidowym. Będą uczyć m.in. technik oddechowych i pozycji pozwalających opanować duszności oraz podpowiedzą, jak opanować "triadę traumy" czyli stres, lęk i strach."

Jak wiadomo mężczyźni stresu nie odczuwają, a nawet lubią. To cytat pewnej psycholożki.

Oto szczegóły programu:

https://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-z-pomoca-dla-kobiet,160996.html

5) Chciałbyś wygrać 5 000 zł ? Wystarczy że opiszesz, jaki twój kolega to wyjątkowy gość. Brzmi idiotycznie? Bo jest. Oto konkurs tylko dla kobiet od Tymbarka, gdzie kobiety piszą jak wspaniałe są inne kobiety, za nagrody. 

Wiele osób jak ja, przynajmniej dowie się, że Tymbark to autentyczna miejscowość w Polsce. Link do konkursu:

https://www.stoprocentsiebie.pl/

6) Motorola Solutions oferuję akademię IT wraz z mentoringiem, ale tylko dla kobiet.To jeden z dziesiątek darmowych kursów skierowanych do jednej płci. To jak to w końcu jest z tym równymi szansami?

https://leadership.perspektywy.pl/

7)Przedsiębiorcze kobiety 3.0”  Brzmi jak kinowy przebój Patryka Vegi, a to tylko kolejne łamanie konstytucji i praw człowieka w majestacie prawa.  Celem projektu jest stworzenie nowych miejsc pracy poprzez samozatrudnienie przez 80 kobiet z terenu Dolnego Śląska. Poza środkami w kwocie 23 050 zł można otrzymać wsparcie pomostowe , w postaci kwoty ż 2000,00/m-c wypłacanej co miesiąc, do  12 m/cy działalności.

http://przedsiebiorczekobiety3.eu/